Folia grzewcza 140w/m2 szer 100 cm

Dodane: Środa, 16 Wrzesień, 2020  07:55
  • Kategoria: Budowa i akcesoria / Materiały budowlane
  • Stan:Nowe
  • Cena: 70 zł

Opis oferty:

Cały asortyment Foli Grzewczych dostępny na:
W W W . I D E A - F O R . P L


Folia grzewcza TERMOFOL TF-310TL o szerokości 100 cm mocy 140 W/mb, 140W/ m² i grubośći 0,338 mm zasilana prądem elektrycznym 230 V.
Folia grzewcza stosowana do ogrzewania podłogowego, ściennego oraz sufitowego. Folię można docinać co 25 cm w wyznaczonym miejscu. Maksymalna temperatura folii 42*C.

Folia grzewcza sprzedawana jest na metry bieżące. Kupując 1 sztukę otrzymujesz odcinek o długości 100cm, kupując 2 sztuki otrzymujesz odcinek o długości 200cm itd.

Folia grzewcza sprzedawana jest w jednym odcinku, folie możemy docinać na wymagany wymiar. Strefa cięcia występuje co 25cm. alt
Jak wybrać folię grzejną?

Wybór folii grzewczej, wbrew temu co większość z nas myśli, nie zależy wyłącznie od naszych wymagań. Początkowo należy ustalić moc cieplną każdego pomieszczenia, w którym chcemy dokonać instalacji.
Jeżeli nie znajdziemy takich danych w projekcie, należy przyjąć szacunkowe wyliczenia na podstawie konstrukcji, przeznaczenia lokali oraz indywidualnych potrzeb.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele różnorodnych modeli folii grzejnych, różniących się od siebie przede wszystkim mocą – od 60 W/m² nawet do 400 W/m².
Słabsze rozwiązania, chociaż doskonale pokrywają zapotrzebowanie na moc cieplną, cechują się stosunkowo znacznym opóźnieniem czasowym (dłuższy czas oczekiwania na uzyskanie zadanych parametrów).

UWAGA: Niezależnie od mocy cieplnej, zapotrzebowanie na energię jest takie samo. Różnica polega wyłącznie na czasie nagrzewania a zużycie energii elektrycznej jest takie same! Ogrzewanie podłogowe za pomocą folii o wyższej mocy szybciej uzyskuje zadaną temperaturę a o niższej mocy potrzebuje więcej czasu aby doprowadzić warstwę wierzchnią do odpowiedniej temperatury.

Prędkość wzrostu temperatury zależy także od wielkości pokrycia powierzchni grzewczej – im większy procent pokrycia podłogi, tym czas oczekiwania na osiągniecie zadanej temperatury będzie krótszy. Komfort użytkowania folii grzejnej w systemie ogrzewania płaszczyznowego zależny jest w dużej mierze od elektronicznego regulatora temperatury. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno modele standardowe – z funkcją nastawy temperatury oraz prostym systemem bezpieczeństwa, jak i zaawansowane technologicznie modele – z wyświetlaczem dotykowym, szerokim trybem personalizacji oraz współpracujące z układami zdalnego sterowania. W przypadku produktów rozbudowanych użytkownik zyskuje możliwość wyboru najefektywniejszego systemu sterowania, idealnie dopasowanego do jego potrzeb.

UWAGA : Folie grzewczą podłączamy do termoregulatora z czujnikiem podłogowym.

Schemat podłączenia folii grzewczej
Dobór odpowiedniej mocy folii grzewczej

MOC FOLII [W/m²] OGRZEWANIE PODŁOGOWE OGRZEWANIE ŚCIENNE / SUFITOWE IZOLACJA BUDYNKU (Ogrz. Podłogowe) MAKSYMALNA TEMPERATURA NAPIĘCIE
400 W TAK TAK SŁABA 75°C 230 V
220 W TAK TAK SŁABA 55°C 230 V
140 W TAK TAK ŚREDNIA 42°C 230 V
80 W TAK NIE DOBRA 32°C 230 V
60 W TAK NIE BARDZO DOBRA 29°C 230 V
220 W TAK TAK SŁABA 55°C DC12/24V

W budynkach słabo ocieplonych nie zalecana jest instalacja folii o słabej mocy, może ona nie spełnić minimalnego zapotrzebowania na ciepło przez co nie zagwarantuje ona ciepła.
Folia o wyższej mocy może zostać zainstalowany zarówno w słabo ocieplonych budynkach jak i dobrze.
Folia grzewcza - zastosowanie
Ogrzewanie podłogowe folią grzewcząelektryczne ogrzewanie podlogowe folia grzewcza

Elektryczne ogrzewanie podłogowe pozwala znacząco obniżyć średnią temperaturę powietrza, bez jednoczesnego pogorszenia się komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Szacuje się, że te nowoczesne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić do 20 % energii potrzebnej na ogrzewanie domu. Wysoka jakość zestawiona z szeroką funkcjonalnością oraz stosunkowo niewielkimi kosztami znacząco zwiększa komfort cieplny mieszkania, domu czy biura.
Folia grzewcza to praktycznie niezauważalne, aczkolwiek wyjątkowe źródło ciepła, które daje nam możliwość dowolnej aranżacji pomieszczenia, bez konieczności zmniejszania powierzchni użytkowej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysoka trwałość oraz niezawodność –15 lat gwarancji.
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Olsztyn
Kamil
Na Lento.pl od 05 kwi 2020
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia Wyślij email znajomemu